Przejdź do treści

Zbychu

Zbyszek czeka na cud…


Data przyjęcia do schroniska: 14-12-2014
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 3 lata
Stosunek do ludzi: różny
Stosunek do innych psów: różny

Opiekunką Zbyszka jest Arleta Kretkowska.


Dodatkowe informacje oraz kontakt w sprawie adopcji: Arleta (tel. 784 693 755), Kasia (tel. 507 435 022)

Wirtualnymi Psi-jaciółmi Zbycha są Paulina Jabłońska, Łukasz Różański i Anita Kotecka.Pies dla doświadczonego opiekuna

Adopcja możliwa tylko dla osób doświadczonych i/lub przy współpracy z behawiorystą!

Zanim zdecydujesz się zapytać o Zbyszka, PRZECZYTAJ OPIS! 

Zbychu trafił do schroniska w grudniu 2014 roku, a jego wiek został wówczas określony na około 3 lata, zatem obecnie może mieć około 11/12 lat. Zupełnie tego po nim nie widać, gdyż Zbyszek ma tyle energii co niejeden młodziak.

Zbychu mieszka za kratami szokujące 8 lat! W tym czasie przeżył jedną nieudaną adopcję – wrócił z powodu okazywania agresji, ganiał za kurami i pogryzł szczenię. Przypuszczamy też, że w swym poprzednim życiu, przed schroniskiem, był bity, ponieważ źle reaguje na wyciągniętą do niego rękę. Zbyszek wybiera sobie osoby, które toleruje .

Jego stosunek do innych psów również nie jest najlepszy, choć na spacerze zdaje się ich nie zauważać. Z tego względu szukamy dla niego domu bez innych zwierząt. Gdy podchodzimy do niego ze smyczą, by zabrać go na spacer, jest najsłodszym psem świata. Na wybiegu szaleje, można go głaskać i się z nim bawić. Nagle jednak może zdarzyć się moment, że Zbychu pokaże zęby, jakby chciał powiedzieć: „Odczep się!”, do tego samego opiekuna, na tym samym wybiegu. Nie wiemy dlaczego tak się dzieje, dlatego tak długo nosiliśmy się z zamiarem ogłoszenia Zbycha do adopcji. Kiedy jednak setki innych psów znajdują domy, Zbychu ciągle tkwi przy kratach w swoim kojcu. Łamie nam to serca, bo potrafi być naprawdę cudownym przyjacielem!

Zbyszek uwielbia bawić się zabawkami, zawsze w kojcu lub na wybiegu chodzi z ulubioną świnką czy kością, a zimą, jego radości z nowej słomy w budzie nie ma końca. Zawsze z pasją i zaangażowaniem uklepuje ją po swojemu. Naprawdę miło go obserwować. Przyszły opiekunie Zbyszka, będziesz miał trudne zadanie do wykonania – poznanie psa na tyle, by potrafić zdiagnozować powód jego agresywnych zachowań i mocno nad nimi pracować, gdyż uprzedzamy, że Zbychu potrafi być niebezpieczny. Z tego powodu wykluczamy dla niego dom z dziećmi. Być może wpływ na niego mają lęki z przeszłości, nad którymi będzie trzeba pracować. Takie zachowania u Zbyszka nie są codzienne, nie wiemy dlaczego w danym momencie wykazuje agresję, a za 5 sekund nagle się zmienia i normalnie pozwala się dotknąć.

Wobec tego, adopcja tego psa jest możliwa wyłącznie przy deklaracji współpracy z dobrym behawiorystą lub dla osób doświadczonych. Jeśli Ci się uda, zmienisz życie tego psa o milion procent, uwolnisz go w końcu zza krat, gdzie od 8 lat patrzy jak inne psy znajdują domy. Marzymy o tym, by on także w końcu stał się czyimś ukochanym pupilem.

Czy dasz mu taką możliwość?

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!