Przejdź do treści

Historia i cele

Historia powstania

Pomysł powstania stowarzyszenia, które działałoby na rzecz podopiecznych wrzesińskiego schroniska, zrodził się już kilka lat temu. Był on jednak trudny do zrealizowania, gdyż nie było łatwo pozyskać stałą grupę wolontariuszy. Część z nich przychodziła do schroniska i nie zostawała na długo. Część obarczona sporymi obowiązkami prywatnymi nie mogła poświęcić temu przedsięwzięciu tyle czasu, ile byłoby na to potrzebne. Jednakże kilku wolontariuszy wiernie trwało przy psiakach. Poza spacerami z nimi, pomagali w pracach porządkowych, w pozyskiwaniu domów dla psów, organizowali zbiórki i aukcje. Założyli tez profil Facebook o nazwie Wirtualny Opiekun, poprzez który starali się pomóc podopiecznym schroniska. Mimo to każdy z nich czuł niedosyt.

Z końcem 2015 roku do schroniska zaczęła zaglądać coraz szersza grupa wolontariuszy. Bardzo mile przyjęci przez zaprawione w boju dziewczyny: Sandrę, Agatę, Beatę, Karolinę i Kingę nowi wolontariusze, szybko wkroczyli w schroniskowy świat. Zaczynali oczywiście od spacerów z psiakami, ale krok po kroczku zapoznawali się także z innymi potrzebami swoich czworonożnych przyjaciół. Wspólne spacery sprzyjały rozmowom, wymianom opinii i pomysłów. Dziewczyny opowiadały nowicjuszom o najpilniejszych potrzebach i aktualnej sytuacji w schronisku. Wszyscy poczuliśmy, że jesteśmy bratnimi duszami i mamy ważną misję do spełnienia – odmienić los schroniskowych sierot!
Tworzyliśmy wówczas silną 11-osobową grupę. Dołączyli: Ania i Marcin, Marta, Roksana oraz Ola i Magda. Decyzja mogła być tylko jedna – tworzymy stowarzyszenie. Szybko przyszedł pomysł na nazwę, a najmłodsza z grupy Ola zaprojektowała logo. Zebraliśmy wszystkie potrzebne dokumenty i na początku kwietnia 2016 roku złożyliśmy je w Sądzie Rejonowym w Poznaniu.

Nasze marzenie spełniło się 4 maja 2016 roku. Od tego dnia działamy już oficjalnie w Stowarzyszeniu na Rzecz Podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrześni Psi-jaciel.


Cele stowarzyszenia

Stowarzyszenie Psi-jaciel zostało założone z miłości do psów przez grupę wolontariuszy. Głównym celem Stowarzyszenia jest niesienie pomocy psiakom tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna oraz zapewnianie podopiecznym schroniska jak najlepszych warunków życia.

Szczegółowo cele Stowarzyszenia określone są w Rozdziale II Statutu.

Udostępnisz? Tak też możesz pomóc!