Przejdź do treści

Najpilniejsze potrzeby


Bardzo dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia, który jest dla naszych podopiecznych ogromną pomocą. Pomagać można na wiele sposobów. Jednym z nich są dary rzeczowe.
Czego potrzeba nam najbardziej? Bardzo zachęcamy do kontaktu, wówczas możemy sprecyzować co na dany moment jest najbardziej potrzebne, podpowiemy, jak najcelniej ukierunkować Twoją pomoc.

1. Dobrej jakości sucha i mokra karma. Pamiętaj, nie liczy się ilość, ale jakość! Rezydenci schroniska, z uwagi na trudniejsze warunki bytowe niż te, które mają nasi domowi pupile, częściej są na narażeni na choroby. Są psy cierpiące na choroby przewlekłe, wymagające karmy specjalistycznej, psy po wypadkach w rekonwalescencji, a także psy zupełnie zdrowe, których dobre samopoczucie jest dla nas równie ważne. Dlatego, w trosce o naszych podopiecznych, naprawdę lepiej podarować jedną puszkę dobrej, sprawdzonej karmy, niż 10 puszek karmy marketowej, najniższej jakości. Zdrowa dieta jest czynnikiem mającym ogromny wpływ na odporność i wpływa również na zmniejszenie ryzyka występowania chorób wieku senioralnego, na przykład schorzeń stawów.
Potrzebujemy zatem:
SUCHE: w tym najpilniejsze Husse Optimal Light, Husse Digest, Husse Valp Plus ; karmy marki Bosch, Farmina, Brit, Butcher`s, Raw Paleo, Wiejska Zagroda, Calibra VD Hepatic, Naturea, Carnilove, Dolina Noteci Superfood, Fitmin, Josera, Bozita, Acana, Eukanuba, Royal Canin, Alpha Spirit, Primal Spirit, Baltica

MOKRE: Rocco Classic, Gran Carno – Animonda, Butcher`s, Raw Paleo, Dolina Noteci Superfood, Bult Bogata w… (dorsza, indyka itd), Brit Premium By Nature, Brit Pate&Meat, Dolina Noteci Premium Bogata w…, Premiere Meati, Rafi czarne Grain Free

2. Leki, w oryginalnych opakowaniach, opatrzone datą ważności: ArthroFos, ArthroDol, Dolvit Senior Plus, OstroVit, Sizarol, syrop Apto-Flex.
Przyda się także Octenisept – płyn antyseptyczny oraz Virkon – preparat dezynfekcyjny.

3. Szelki, a także obroże dla średnich i dużych psów, zapinane na zwykłą klamrę (nie zatrzask). Bardzo potrzebne są również smycze przepinane i linki treningowe. W tym przypadku, w celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa dla ludzi i zwierząt, zależy nam na dobrej jakości i wytrzymałości.
UWAGA – w schronisku nie używamy smyczy typu flexi.
Najlepiej sprawdzają się mocne smycze parciane przepinane lub regulowane, szeroko dostępne w sklepach stacjonarnych i internecie. A także Metalowe miski w rozmiarze średnim i dużym.

4. Artykuły służące pielęgnacji: szczotki, furminatory, grzebienie.

5. Podkłady higieniczne, rękawice jednorazowego użytku.

6. Koce, ręczniki, kołdry syntetyczne, dywaniki, legowiska, niewielkie materace. Uwaga, starą odzieżą nie ocieplamy bud, do tego służy nam zimą słoma!

Na chwilę obecna nie przyjmujemy poduszek!

7. Zimą przyda się również olej (rzepakowy/ słonecznikowy).

8. Miotły, ze szczotkami do szorowania, potrzebne w każdej ilości.

9. Kuwety i żwirki do kuwet.

W każdej chwili można przekazać darowiznę finansową na nasze konto:
Stowarzyszenie na Rzecz Podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrześni „PSI-JACIEL”
62-300 Września, ul. Kościuszki 33/12
NIP 789-17-59-953, Regon 36435829000000
Nr konta: 46 1600 1462 1845 0970 2000 0001 
Tytułem wpłaty: darowizna
W tym miejscu przypominamy, że darowizny charytatywne można sobie odliczyć od podatku w zeznaniu rocznym.
Zachęcamy również do przekazywania 1,5 % podatku – numer KRS 0000615993, cel szczegółowy: STOWARZYSZENIE PSI-JACIEL

Zachęcamy również do wolontariatu i zainteresowania innymi formami pomocy. Dowiedz się kim jest Wirtualny Opiekun i czym jest dom tymczasowy.

Udostępnisz? Tak też możesz pomóc!