Przejdź do treści

Misiu


Data przyjęcia do schroniska: 19-11-2015
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 2 lata
Stosunek do ludzi: pozytywny
Stosunek do innych pozytywny
Opiekun: Misiu adoptowany!


Kontakt w sprawie adopcji: Magdalena (tel. 665 443 926), Karolina (tel. 669 809 565)

Misiu niestety nie ma wirtualnego opiekuna. Kliknij tutaj, jeżeli chcesz mu pomóc.Misiu – niskopodwoziowy przytulas w poszukiwaniu swojego człowieka

Proszę Państwa, oto Miś. Miś jest bardzo grzeczny dziś. Chętnie Państwu łapę poda…

Wprawdzie Jan Brzechwa poświęcił ten wierszyk niedźwiadkowi, ale doskonale oddaje on charakter naszego przeuroczego podopiecznego – Misia. Nie bez powodu też otrzymał imię, które kojarzy się każdemu z sympatyczną przytulanką.

Michu trafił do nas w listopadzie 2015 roku. Miał wówczas ok. 3 lat. Od pierwszego dnia pobytu w schronisku nigdy nie wykazywał agresji, nawet nie zawarczał, a wręcz przeciwnie – od samego początku dał się poznać jako nadzwyczaj przyjacielski i delikatny piesek. Kocha każde stworzenie na ziemi i bez ogródek okazuje swoją sympatię. Dlatego tak trudno jest nam zrozumieć, dlaczego jeszcze nikt nie pozwolił mu siebie pokochać i wciąż z nadzieją oczekuje swojego człowieka – takiego, któremu bez reszty odda swoją miłość.

To piesek, który wprost uwielbia pieszczoty, przytulaski i drapanie za uszkiem. Wystarczy tylko, że usłyszy kroki zbliżające się do jego kojca, a natychmiast dobiega do furtki, staje na dwóch łapkach i bez ustanku machając ogonkiem, prosi o spacerek lub choćby dotyk.

Misiu wzrusza swoją pozytywną energią. Na jak długo jeszcze jej wystarczy? Oby nie zdążył jej utracić, a jego nadzieje nie były płonne, bo to niezwykle towarzyski piesek.

Jest jednak rzecz, której Misiek nie lubi, a może się tego boi. Kąpiel. Podczas gdy w upalne dni jego kumple chętnie wskakiwali do rzeczki, on omijał ją wielkim łukiem. Być może boi się, że jego krótkie łapeczki nie dadzą rady pracować tak intensywnie, by Misio utrzymał się na powierzchni, a może ma jakieś niemiłe wspomnienia związane z wodą? On sam wie najlepiej co jest przyczyną.

Wierzymy jednak, że znajdzie się ktoś, kto pokocha tego uroczego pieska i pomoże mu przełamać strach przed kąpielą. To piesek stworzony do życia w ludzkim towarzystwie, w rodzinie. Odnajdzie się na pewno zarówno w domku z ogródkiem, jak i w mieszkaniu.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!