Przejdź do treści

Lincoln

Lincoln czeka na dom!


Data przyjęcia do schroniska: 21-10-2019
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 3 lata

Stosunek do ludzi: pozytywny
Stosunek do innych psów: różny

Lincoln nie ma jeszcze swojego opiekuna.


Dodatkowe informacje oraz kontakt w sprawie adopcji: Julia (tel. 795 199 431), Oliwia (tel. 514 660 935)

Lincoln niestety nie ma wirtualnego opiekuna. Kliknij tutaj, jeżeli chcesz mu pomóc.Lincoln czeka na swoją szansę!

Mówią, że pies to najlepszy przyjaciel i towarzysz człowieka. Jeśli więc szukasz wiernego przyjaciela, dobrze znalazłeś.

Lincoln to średniego rozmiaru, około 3-4 letni nieśmiały psiak który szuka człowieka który pokocha go bezgranicznie. Zanim trafił do schroniska pilnował terenu pewnej firmy razem ze swoim kolega Asem, który również trafił do naszego schroniska. Między kumplami w kojcu od początku były zgrzyty, dlatego niestety musieli zamieszkać osobno w kojcach. Nie przekreśla to oczywiście jego relacji z innymi czworonożnymi przyjaciółmi, na które nie reaguje agresją, aczkolwiek zdarza mu się warknąć. Jeśli chodzi o kontaktu z nimi jest poprostu dość natarczywy i stara się dominować. Lincoln przebywa w schronisku we Wrześni.

Jest w schronisku dopiero od kilku miesięcy, lecz źle znosi samotne dni w kojcu.
Na początku znajomosci z człowiekiem jest bardzo ostrożny i lekko niepewny, lecz kiedy zdobędzie się jego zaufanie i się otworzy, poznamy jego prawdziwe oblicze. Wtedy bardzo chętnie przychodzi po odrobinę czułości i lgnie do człowieka.

Lincoln to wspaniałe stworzenie, choć wciąż lekko zacofany, lubi kontakt z człowiekiem i stara się pokonywać swoje słabości. Jeśli chodzi o inne psy, tutaj bywa różnie. Napewno wiadomo ze wymaga jeszcze odrobiny pracy z opiekunem, by całkowicie otworzyć się na świat. Potrzebuje świadomego opiekuna, który poświęci mu troszkę czasu.

Z chęcią wychodzi na długie spacery, z ciekawością badając teren. Ma w sobie dużo pozytywnej energii i uwielbia być w ruchu. Z chodzeniem na smyczy nie ma raczej większych problemów. Czasami zdarza mu się dość mocno pociągnąć, ale jest to jednak element do wypracowania z nim. Strasznie interesuje się otaczającym go światem i mijanymi przez siebie ludźmi.

Potrzebuje właściciela, który pokaże mu nareszcie, co to znaczy kochać. W zamian za odrobine ciepła odwdzięczy się bezgraniczną miłością i wiernością. Jak na ilość jego kontaktu z człowiekiem jest naprawdę mądrym i pojętnym pieskiem. Mimo, że nie spędził swego życia w domu przy człowieku, szybko się uczy i pokonuje swoje słabości.
Jeśli zechcesz dać Lincolnowi dom, przyjedź do nas i poznaj go.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!