Przejdź do treści

Paco

W poszukiwaniu szczęścia…


Data przyjęcia do schroniska: 01-06-2020
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 8 m-cy
Stosunek do ludzi: pozytywny
Stosunek do innych psów: negatywny

Opiekun: Paco trafił pod opiekę fundacji TTB Poznań


Kontakt w sprawie adopcji: Karolina (tel. 669 809 565), Magdalena (tel. 785 532 837)

Paco niestety nie ma wirtualnego opiekuna. Kliknij tutaj, jeżeli chcesz mu pomóc.


Paco – zagubiony dzieciak z utęsknieniem wypatruje odpowiedzialnego człowieka

1 czerwca późnym popołudniem do schroniska trafił niespełna 9-miesięczny pitbull red nose – Paco. Chłopak został oddany z powodu problemów jakie sprawiał. 

Chłopak do tej pory nie miał łatwego życia. Urodził się w pseudohodowli. Skąd o tym wiemy? Wraz z Paco do schroniska trafiły wszystkie jego dokumenty, na których czarno na białym jest napisana nazwa „stowarzyszenia”, z którego pochodzi. Niestety ta sama nazwa widnieje na czarnej liście pseudohodowli…

Paco to urodzony pitbull, a więc od pierwszych tygodni życia powinien trafić do świadomych opiekunów. Tak jednak się nie stało. Zamieszkał z osobą, która kompletnie nie poradziła sobie z jego wychowaniem, więc postanowiła go „przekazać dalej”, jak się okazało – z deszczu pod rynnę. Mimo starań ostatnich opiekunów Paco, ci również polegli w jego wychowaniu i tym sposobem chłopak trafił do nas.

Więc w czym tak naprawdę tkwi problem? Paco przeskakuje każde ogrodzenie, atakuje rowerzystów. Na pierwszy rzut oka widać, że jest psem lękliwym o zniszczonej psychice. Możliwe, że po prostu boi się rowerów i wystarczy nad tym z nim pracować, ale możliwe też, że problem tkwi głębiej. Domyślamy się też, że ma silnie wykształcony instynkt łowiecki.

U pierwszej właścicielki mieszkał w bloku, natomiast ostatnie półtora tygodnia u drugich opiekunów miał do dyspozycji duży ogród i pomieszczenie gospodarcze. Paco ma lęk separacyjny. W przypadku jego problemów wskazane jest wprowadzenie klatki kennelowej, która będzie jego azylem, gdzie poczuje się bezpiecznie.

Z informacji przekazanych przez opiekunów wiemy, że Paco nie akceptuje innych psów (potwierdzona informacja – bardzo się nakręca, jak widzi psa), z kotami natomiast doskonale się rozumie (nie gwarantujemy, że to prawda). Miał kontakt z 8-letnim dzieckiem, z którym świetnie się bawił, lecz jedną z osób, które „pogonił”, gdy jechały na rowerze, było właśnie dziecko. W bezpośrednich kontaktach z człowiekiem nie wykazuje żadnej agresji. W spokojnym otoczeniu ładnie chodzi na smyczy.

Szukamy domu tymczasowego, który docelowo może zostać domem stałym. Znającego rasę i nastawionego na pracę z psem. Wiemy, że Paco to piękny, „rasowy” pies, po którego mogłyby się ustawiać kolejki chętnych. Prosimy jednak mieć na uwadze fakt, że to trudny, problemowy pies, którego trzeba nauczyć wiele rzeczy. Ze swojej strony służymy pomocą, radą, kontaktem do sprawdzonego szkoleniowca.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!