Przejdź do treści

Tequila

W poszukiwaniu szczęścia…


Data przyjęcia do schroniska: 03-05-2020
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 10 miesięcy
Stosunek do ludzi: pozytywny
Stosunek do innych psów: ?

Opiekun: –


Kontakt w sprawie adopcji: Karolina (tel. 669 809 565), Magdalena (tel. 785 532 837)

Tequila niestety nie ma wirtualnego opiekuna. Kliknij tutaj, jeżeli chcesz jej pomóc.Tequila – pies z turbo napędem!

Energiczna, żywiołowa, pogoda, wesoła, szalona, mądra, towarzyska… Eh, możnaby tak jeszcze wymieniać dłuuugo, dłuuugo. Tequila to mega energia na czterech łapach o bardzo pozytywnym usposobieniu. Czyli tak naprawdę można powiedzieć, że to wzorowy przedstawiciel psa w typie TTB zarówno pod względem charakteru, ale również wyglądem nie odbiega od „rasowca”.

Tequila trafiła do schroniska kilka tygodni temu, nie po raz pierwszy – wcześniej gościliśmy ją dwa razy, kiedy to właściciel przypominał sobie o jej istnieniu, jednak za trzecim niestety zapomniał chyba na wieki. Może i lepiej. Dlaczego?

Niestety już na pierwszy rzut oka widać błędy lub nawet braki w wychowaniu tego dzieciaka. Tequila jest psem tzw. „rozwalonym” i absolutnie nie ma tu jej winy. Jest to wyłącznie efekt zaniedbania właściciela. Jak się domyślamy, dziewczyna od początku nie miała wprowadzonych żadnych zasad. Oczywiście jest psem absolutnie przekochanym, stuprocentowo towarzyskim i nie wykazuje żadnej agresji w stosunku do człowieka, jednak rozpieszczonym do granic możliwości. I tutaj pojawia się w pewnym sensie wyzwanie dla nowej rodziny Tequili, by w mądry sposób wykorzystać jej niespożyte pokłady energii. Wyciszyć, zmęczyć i cieszyć się grzecznym psem.

Na szczęście wśród wielu zalet Tequili jest też bardzo cenna chęć nauki. Już przy pierwszych próbach z przysmakami możemy zauważyć jak szybko się uczy, przyswaja nowe umiejętności, jest zainteresowana kontaktem z człowiekiem, który już sam w sobie jest dla niej nagrodą! Dzięki właściwemu podejściu, właściciel w szybkim czasie stanie się dla niej autorytetem, za którym będzie podążać wpatrzona jak w obrazek.

Tequila to tak naprawdę jeszcze dzieciak, więc jej prawidłowe wychowanie nadal spoczywa w rękach odpowiedzialnych opiekunów. Jeszcze nic straconego! Wystarczy wpoić jej zasady i poświęcić swoją uwagę, a stanie się wyjątkowym psem. Oddanym, posłusznym i rodzinnym.

Na tę chwilę nie wiemy zbyt wiele jaki jest jej stosunek do innych czworonogów. Mijane na spacerze psy obszczekuje. Nie wiemy, czy jest to próba zwrócenia na siebie uwagi, chęć odstraszania osobnika, czy po prostu efekt tego, że znalazła się w schronisku, gdzie każdy pies jest potencjalną konkurencją w zabieganiu o uwagę opiekuna. Nie znamy jej stosunku do kotów.

Jeśli Tequila miałaby zamieszkać z innym psem konieczne jest wcześniejsze zapoznanie. Może to być pies wyłącznie taki, który dorówna jej energią, a jednocześnie cierpliwy, który zniesie jej zaczepki.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!