Przejdź do treści

Eliot

W poszukiwaniu szczęścia…


Data przyjęcia do schroniska: 28-03-2020
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 3 lata
Stosunek do ludzi: pozytywny
Stosunek do innych psów: pozytywny

Opiekun: Eliot adoptowany!


Kontakt w sprawie adopcji: Roksana (tel. 692 524 568), Karolina (tel. 669 809 565)

Eliot niestety nie ma wirtualnego opiekuna. Kliknij tutaj, jeżeli chcesz mu pomóc.Eliot – radosny młodzian szuka domu

Eliot to młodziak, który posturą przypomina berneńczyka, a umaszczeniem bernardyna. Ma prawdopodobnie 3 lata, choć mentalnie to jeszcze szczeniak. Z Hannah tworzą parę idealną – ona spokojna, dumna i wyważona, on – wiecznie uśmiechnięty, zadowolony, miłość do człowieka okazuje całym sobą. Z pewnością nie ma na świecie osoby, w której Eliot nie wzbudziłby sympatii. Jak na spadkobiercę genów berneńczyka przystało ma cudowny charakter. Jest czuły, wierny i inteligentny. Poza tym jest ogromnym łakomczuchem i przylepą, od której momentami ciężko jest się opędzić. Nadstawia głowę do głaskania, rozdaje całusy, kocha wszystko i wszystkich. Na spacerach pięknie chodzi na smyczy przy nodze, mija inne psy bez problemu, a gdy się nudzi, zaczyna „pajacować”, aby zdobyć uwagę opiekuna. Zarówno Eliot jak i Hannah dobrze reagują na dzieci.

Nie wiemy, czy Hannah i Eliot żyły w tych samych warunkach, czy od początku była to ich wspólna przygoda czy w jakiś inny sposób los połączył ich drogi. Jedno jest pewne – tworzą wspaniały, niepowtarzalny duet i dopełniają się charakterami, jak mało która para. Eliot traktuje Hannah jak przewodniczkę – na początku chodził za nią krok w krok, a ona, gdy widzi, że kumpel się oddala, ciągnie do niego, choć zazwyczaj idzie idealnie przy nodze. Nie wykazują w stosunku do siebie żadnej zazdrości, ani o uwagę człowieka, ani o przysmaki. Jedzą z jednej ręki, na spacerze idą tym samym tempem.

Z dużą pewnością możemy stwierdzić, że do tej pory nie mieszkały w domu. Eliot po przyjeździe do schroniska musiał mieć obcięte dredy za uszami i na ogonie, pozbył się kleszczy. Hannah ma połamane, przebarwione zęby, po których można ocenić, że do tej pory nie była prawidłowo odżywiana.

Mamy świadomość, że ciężko jest podjąć decyzję o adopcji dwóch dużych psów, dlatego kierując się rozsądkiem dopuszczamy możliwość pojedynczych adopcji. W głębi serca wierzymy jednak, że znajdzie się rodzina, która spełni marzenia opiekunów Eliota i Hannah i postanowi dać im nowe wspólne życie. Pozwólmy, aby ich przygoda miała szczęśliwe zakończenie, a przyjaźń, która ich łączy znalazła kontynuację w domu pełnym ciepła, miłości i opieki, której z pewnością bardzo potrzebują.

Opis Hannah: www.psi-jaciel.pl/hannah

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!