Przejdź do treści

Mia

W poszukiwaniu szczęścia…


Data przyjęcia do schroniska: 11-01-2020
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 3 lata
Stosunek do ludzi: pozytywny
Stosunek do innych psów: pozytywny

Opiekun: Mia adoptowana!


Kontakt w sprawie adopcji: Karolina (tel. 669 809 565), Arleta (tel. 784 693 755)

Mia niestety nie ma wirtualnego opiekuna. Kliknij tutaj, jeżeli chcesz jej pomóc.Mia – ucieleśnienie miłości w każdym calu


Odebrana interwencyjnie przez TOZ 11 stycznia 2020 roku ze wsi pod Wrześnią. Wraz ze swoim towarzyszem niedoli grzęzła w błocie, na krótkim łańcuchu w czymś, co według „właścicieli” miało być budą. Bez dostępu do świeżej wody, wartościowego jedzenia, bez jakichkolwiek szczepień, bo „przecież to tylko pies”.

W schronisku odżyła, zaufała człowiekowi i cieszy się z każdej chwili z nim spędzonej. Niestety ma okazję na spotkanie z nim tylko dwa razy w tygodniu podczas wolontariatów, a wtedy przytula się z wdzięcznością i biega ile sił a łapach.

Potrzebuje silnego i konsekwentnego opiekuna, który nauczy ją dobrych manier i zachowywania czystości, musi się wybiegać. Jest bardo pojętną uczennicą, przez miesiąc zrobiła absolutnie niesamowity postęp. Przy odpowiedzialnym opiekunie stanie się psem na medal.

Przyszły opiekun musi sobie zdawać sprawę z dwóch ważnych rzeczy: to pies z łańcucha, a więc proces jego socjalizacji ciągle trwa. Ponadto to duży, bardzo silny pies, więc jeśli pociągnie na smyczy, trzeba mieć w sobie na tyle siły, by ją utrzymać. Mia ma okazję spacerować tylko dwa razy w tygodniu, co w żadnym stopniu nie zaspokaja jej potrzeby aktywności fizycznej, dlatego na początku spaceru jest mocno energiczna.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!