Przejdź do treści

Znalazła dom!

15-05-2020
Data przyjęcia do schroniska: 08-11-2019
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 7 lat
Stosunek do ludzi: pozytywny
Stosunek do innych psów: negatywny
Opiekun: Granda adoptowana!
Udostępnisz? Tak też możesz pomóc.
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Kontakt w sprawie adopcji: Sandra (tel. 723 517 563), Karolina (tel. 669 809 565)

Granda niestety nie ma wirtualnego opiekuna. Kliknij tutaj, jeżeli chcesz jej pomóc.

Granda – zagubiona, zdezorientowana, oddana… Powód? Standardowy – alergia…

Granda początkowo miała problem, by nam zaufać, ale cóż się dziwić, gdy całe życie mieszkasz w ciepłym mieszkanku u boku swoich ludzi, a nagle trafiasz do obozu przetrwania… Strach, stres, panika, samotność… Tylko to mogliśmy zobaczyć w jej oczach przez pierwsze dni pobytu w schronisku. Na szczęście Granda to silna i mądra dziewczyna, która dzięki wsparciu swojej ukochanej wolontariuszki cały czas pokonuje swoje słabości i otwiera się na nowo, poznając życie w bidulu. Już zrozumiała, że nic złego jej nie grozi, każdego dnia wygląda zza krat kiedy przyjdzie jej pańcia i zabierze ją w końcu na spacer.
Granda jest dla nas cały czas jeszcze nie do końca odkrytą kartą. Cały czas ją poznajemy, każdy spacer to nowe doświadczenie, podczas którego uczymy się siebie nawzajem. Poznajemy co lubi, czego nie, jak się zachowuje. Na dzień dzisiejszy wiemy, że jest to sunia w średnim wieku, bywa energiczna, ale również potrafi się zachować jak dama. Potrzebuje chwili by zaufać człowiekowi, zrozumieć, że „jesteś spoko gość” i może dać buziaka. Wbrew pozorom to wielki pieszczoch i jesteśmy przekonani, że jeśli tylko ktoś jej pozwoli, to pokocha człowieka całym sercem, w zamian oczekując tylko tego, że ten po raz kolejny jej nie opuści.
Granda średnio dogaduje się z innymi psami. Możliwe, że wpływ na to ma pobyt w schronisku. Zachowuje się, jakby szczekaniem starała się za wszelką cenę odpędzić od opiekunki wszystkie inne mijane psy. Natomiast jeśli wychodzi na spacer z drugim psem, potrafi zupełnie nie zwracać na niego uwagi, ujadając tylko na te, które przechodzą w pobliżu. Najlepiej jednak, gdyby w nowym domu pozostała jedynaczką. W innym wypadku adopcja będzie możliwa tylko po wcześniejszym zapoznaniu.
Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna.
Udostępnisz? Tak też możesz pomóc.
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

Nasi darczyńcy