Przejdź do treści

Baks

Odrzucony i zapomniany


Data przyjęcia do schroniska: 07-10-2019
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 7 lat
Stosunek do ludzi: pozytywny
Stosunek do innych psów: neutralny

Baks czeka na dom w schronisku we Wrześni.


Dodatkowe informacje oraz kontakt w sprawie adopcji: Oliwia (tel. 514 660 935), Benita (tel. 600 116 007)

Baks niestety nie ma wirtualnego opiekuna. Kliknij tutaj, jeżeli chcesz mu pomóc.Odrzucony i zapomniany

„Cześć, nazywam się Baks. Nie pamiętam kiedy ostatni raz byłem w ciepłym i kochającym domu, lecz nie zapomnę co to znaczy być odrzuconym. Chociaż minął już spory okres czasu ciągle mam w pamięci moich dawnych właścicieli i z każdym kolejnym dniem mam nadzieję, że po mnie wrócą i zabiorą do miejsca, gdzie będę mógł się czuć bezpiecznie.

W moim schroniskowym domu poznałem wielu kolegów, którzy tak ja jak, stracili swoich bliskich, jednak z żadnym z nich się nie zaprzyjaźniłem.

Zauważyłem, że od jakiegoś czasu przychodzi do mnie osoba, która sprawia, że zaczynam się uśmiechać i na chwilę zapominam o tym ponurym świecie. Daje mi jedzenie oraz zabiera na spacery, gdzie wspólnie się dobrze bawimy. Co prawda nie mogę za długo biegać, ponieważ mam lekki kłopot ze stawami, ale daje z siebie wszystko w ciągu tych 30 minut. Sprawia mi to ogromną radość i znowu czuje się dla kogoś ważny. Na początku naszej znajomości byłem skryty i nie wiedziałem jak się zachować, jednak z każdym wyjściem coraz bardziej się otwieram.

Niestety przychodzi chwila, której nie cierpię, wtedy muszę wrócić do zimnego kojca i zostać w nim sam na parę następnych dni. Od razu wracają wspomnienia i zaczynam tęsknić. Czuję smutek, że nikt nie chce mnie pokochać, tak jak niektóre pieski, które są wokół mnie. Widzę jakie są szczęśliwe, gdy przychodzą po nich ludzie, którzy chcą dać im dobry dom do końca życia. Też bym chciał się tak poczuć. Pomoże mi ktoś? Może jest wśród was osoba która zapewni mi szczęśliwą przyszłość i sprawi, że zacznę się uśmiechać każdego dnia? Obiecuję, że będę się starać aby nasze relacje były jak najlepsze…”

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!