Przejdź do treści

Draco


Data przyjęcia do schroniska: 27-02-2017
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 2 lata
Stosunek do ludzi: pozytywny
Stosunek do innych psów: różny

Opiekun: Draco adoptowany!


Kontakt w sprawie adopcji: Beata (tel. 504 190 172), Ola (tel. 724 135 335)

Draco niestety nie ma wirtualnego opiekuna. Kliknij tutaj, jeżeli chcesz mu pomóc.



Draco – idealny kandydat na psa rodzinnego

Cudowny, średni biszkopcik na krótkich łapkach o pozytywnym, otwartym kontakcie do człowieka. Dracuś w momencie przyjęcia do schronu był małą, wychudzona bidą, ale w jego przypadku schronisko było ratunkiem od chorób, głodu i zimna. Do dziś nie lubi dzielić się swoją miską, dlatego szukamy dla niego domu bez innych zwierząt.

Zupełnie inaczej zachowuje się w stosunku do ludzi. Jest pogodny, uwielbia głaskanie i nie przeszkadza mu, gdy opiekunka zabiera miseczkę z karmą.

Dracuś większość swojej energii spożywa na ciągłych podskokach w kojcu i może dlatego preferuje krótsze spacerki. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, lecz przy jego nietypowej budowie zalecane są szelki, ponieważ z obróżki zdarzało mu się wysunąć i zwiać prosto do swojego kojca.

Nie wiemy jak Draco zachowałby się w domu, ponieważ nigdy w nim nie był, wiemy natomiast, że mocno związuje się emocjonalnie z opiekunem i jeśli ten poświęciłby mu swój czas i uwagę, to w krótkim czasie opanowałby podstawowe zasady. Draco nie pogardziłby też ciepłą budą na ogrodzie, gdzie mógłby swobodnie biegać, skakać i spędzać czas z wymarzoną rodziną.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!