Przejdź do treści

Szaman


Data przyjęcia do schroniska: 22-02-2018
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 6 m-cy
Stosunek do ludzi: pozytywny
Stosunek do innych psów: pozytywny

Opiekun: Szaman adoptowany!


Kontakt w sprawie adopcji: Karolina (tel. 669 809 565), Julia (tel. 795 199 431)

Szaman niestety nie ma wirtualnego opiekuna. Kliknij tutaj, jeżeli chcesz mu pomóc.Szaman – młodzian w typie sznaucera olbrzymiego

To duży pies z dość specyficznym i trudnym charakterem, który ma niesamowitą osobowość. Przy odrobinie pracy z nim da się w tym szalonym i pełnym energii chłopaku znaleźć chłonnego wiedzy, szukającego uwagi i miłości młodzieńca.

Szaman jest psem, który uwielbia ruch i zabawę z opiekunem. Jest to nieodłącznym elementem spacerów, które również ubóstwia, jeśli są wyjątkowo długie. Mimo tego, że sprawia pozory indywidualisty, który chodzi własnymi ścieżkami, kocha głaskanie i jest wiernym kompanem. Jest też sporym żarłokiem i bardzo lubi wodne kąpiele.

Raczej jest typem, który lubi dominować, aczkolwiek z kumplem w kojcu dogadują się bez zastrzeżeń. To bardzo pojętny piesek, który szybko się uczy przy odrobienie cierpliwości. Na spacerze, gdy nie ma w pobliżu innych piesków, potrafi chodzić na luźnej smyczy. Zna komendę „siad”. Jest silny, postawny i bardzo towarzyski. Kocha zabawy ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi.

Szaman trafił do schroniska, kiedy był jeszcze malutki, co jak widać odbiło się strasznie na jego psychice. Wydaje się być pewnym siebie pieskiem, lecz tak naprawdę lubi, gdy może na kimś polegać i nienawidzi zostawać sam. Jest bardzo związany ze swoją opiekunką. Często zachowuje się jeszcze jak małe psie dziecko, ponieważ wychował się w schronisku i nikt tak naprawdę nie nauczył go dobrych manier.

Szaman może zamieszkać z drugim psem, który dorówna mu energią.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!