Przejdź do treści

Sprite

Hamlet czeka na opis


Data przyjęcia do schroniska: 03-07-2017
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 10 m-cy
Stosunek do ludzi: pozytywny
Stosunek do innych psów: pozytywny

Opiekun: Sprite adoptowany!


Kontakt w sprawie adopcji: Beata (tel. 504 190 172), Julia (tel. 795 199 431)

Sprite niestety nie ma wirtualnego opiekuna. Kliknij tutaj, jeżeli chcesz mu pomóc.Sprite – energia na czterech łapkach

Pierwsze co myślimy słysząc imię Sprite? Strasznie energiczny i żywiołowy chłopak. Jest to prawda, lecz schronisko zdecydowanie nie jest miejscem, w którym teraz powinien się znajdować. Jaki błąd popełnił? Dlaczego trafił do schroniska? Dlaczego nikt go jeszcze nie pokochał? Tego typu pytania możemy sobie zadawać na codzień.

Trafił do schroniska kiedy był młody, co sprawiło, że trochę posmutniał i stracił radość z życia z momentem, w którym został zamknięty w kojcu bez bliskości człowieka, której tak bardzo pragnie.

Uwielbia zabawy z opiekunem i długie spacery. Niegdyś strasznie narwany i roztrzepany pies, z czasem wyrobił swoje zachowanie i stara się pracować nad sobą. Jest typem bardzo pojętnego psa, który szybko się uczy. Opanował już w pewnym stopniu komendę „siad” i pracuje nad nowymi rzeczami. Obecnie jest na etapie uczenia się ładnego chodzenia na smyczy.

Piesek ten bardzo przywiązuje się do człowieka i stara się nie odstępować go na krok, co sprawia, że uznawany jest za jednego z największych słodziaków w bidulu.

To średni piesek ze świetną kondycją i oryginalnym charakterem. Kocha skakać, biegać i poznawać świat, ale tylko wraz z człowiekiem, bez którego jego życie byłoby jeszcze bardziej pogrążone w smutku.

Sprite ufa bezgranicznie, mimo że ma pewne uprzedzenia do mężczyzn i stara się unikać bliskich relacji z nimi, kiedy widzi ich pierwszy raz. Wynikać to może z trudnych przejść, których doświadczył i pewnych doświadczeń, które nabył jeszcze przed pobytem w schronisku. Uwielbia hasać po wybiegu z innymi pieskami, ale i tak wciąż stawia człowieka na pierwszym miejscu i nie opuszcza go nawet na chwile.

Na pewno nadawałby się do domku z dziećmi i innymi psimi kumplami, dzięki którym nie czułby się tak samotny. Sprite jest gotowy oddać całego siebie każdemu, kto go pokocha.

Czy znajdzie się ktoś, kto zamieni szarą rzeczywistość Sprite’a w dni pełne miłości i zabaw?

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!