Przejdź do treści

Lucek

Porzucony na stare lata…


Data przyjęcia do schroniska: 02-04-2024
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 9 lat
Stosunek do ludzi: Pozytywny
Stosunek do innych psów: Pozytywny

Opiekunką Lucka jest Julia Hulewicz.


Dodatkowe informacje oraz kontakt w sprawie adopcji: Oliwia (tel. 514 660 935), Benita (tel. 600 116 007)

Pies niestety nie ma wirtualnego opiekuna. Kliknij tutaj, jeżeli chcesz mu pomóc.Lucek prosi o szansę…

Lucek w potrzebie!

Ciężko stwierdzić jak dotychczas wyglądało życie naszego Lucka. Pierwsze dni w schronisku spędził wystraszony i schowany w budzie. Wcześniej przybłąkał się do czyjegoś garażu, gdzie po prostu ułożył się na starej poduszcze i odpoczywał. Ktoś go wyrzucił? Zgubił się? Komuś przeszkadzały jego problemy ze wzrokiem i postanowił pozbyć się psiaka?

Lucek jest pieskiem ślepym, aczkolwiek radzi sobie z tym wyśmienicie. Musi jeszcze troszkę widzieć, bo bez problemu omija przeszkody na swojej drodze – słupy itp. a także ładnie spaceruje.

Przy schodzeniu z wysokości sprawdza łapką jaki ma zakres ruchu, jest także wyczulony na dźwięki i ruchy wokół, bez problemu orientuje się w otoczeniu.

Lucek pięknie chodzi na smyczy, nie ciągnie, nie plącze się. Na spacerach zwraca uwagę na człowieka, reaguje na jego głos i podąża za nim.

Zdecydowanie może zamieszkać z innym psiakiem, jest nastawiony do nich neutralnie bądź pozytywnie, z reguły bez problemu akceptuje je przy bliższych kontaktach.

Lucek w kojcu załatwia się w jednym miejscu, nie niszczy, zachowuje ogólną czystość, także być może mieszkał już w domu i dużo łatwiej przyjdzie mu nauka panujących w nim zasad.

Mimo delikatnego wycofania czy ostrzegawczego kłapania ząbkami ze strachu w pierwsze dni w schronisku pięknie otwiera się na człowieka. Z każdym wolontariatem robi postępy i malutkimi kroczkami coraz bardziej nam ufa, pozwala już się głaskać i wymiziać z każdej strony. Coraz bardziej się otwiera, dlatego wiemy że będzie już tylko lepiej.

Wierzymy, że jego ślepota to nie wyrok, że Lucek pozna czym jest prawdziwy dom, miłość i bezpieczeństwo. Wiemy, że niejeden niedowidzący psiak cudownie odnalazł się po adopcji, dlatego liczymy na ten cud, na szansę dla niego. Ogromnie prosimy o dom dla naszego podopiecznego.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!