Przejdź do treści

Afera

Heterochromiczne oczy wypatrujące konsekwentnego, odpowiedzialnego opiekuna


Data przyjęcia do schroniska: 28-07-2017
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 3 lata
Stosunek do ludzi: różny
Stosunek do innych psów: negatywny

Opiekunką Afery jest Julia Hulewicz.


Dodatkowe informacje oraz kontakt w sprawie adopcji: Arleta (tel. 784 693 755), Oliwia (tel. 514 660 935)

Wirtualną Psi-jaciółką Afery jest Kinga Choroś.Afera prosi o szansę…

Afera – suczka w typie husky o wyjątkowych, dwukolorowych oczach.

Na pewno widząc ją zapytacie: „Co taki piękny pies robi w schronisku?”. A jeśli powiemy Wam, że niedługo Afera będzie obchodziła w nim swoją szóstą rocznicę pobytu. Niemożliwe? A jednak… Jak w ogóle doszło do tego, że się w nim znalazła? Afera kiedyś miała dom i swoją rodzinę, która postanowiła ją oddać. Powodem było ugryzienie dziecka. Nie wiemy czym ta sytuacja była spowodowana i jak dokładnie wyglądała. Wiadomo, że dzieci często są nieuważne czy mało delikatne w stosunku do psa, więc może to po prostu nie była jej wina. W tamtej chwili jej poukładane, psie życie odwróciło się do góry nogami i w lipcu 2017 roku znalazła się w schronisku.

Afera jest już dorosłą, około 8/9- letnią suczką. Na pewno ma w sobię domieszkę husky, jak to one, jest bardzo energiczna i inteligentna. Uwielbia biegać na wybiegu, a długie spacery sprawiają jej mnóstwo przyjemności. Podczas nich może spalić nadmiar swojej energii nagromadzonej przez cały tydzień siedzenia w kojcu. Jest na nich grzeczna, początkowo może ciągnąć, ale później już ładnie chodzi na smyczy. Zdarza jej się nieraz szarpnąć czy szczekać w kierunku innych psów za którymi raczej nie przepada. Najlepiej aby w przyszłym domu pozostała jedynaczką.

Co jeszcze możemy powiedzieć o naszej Aferce? Jest bardzo inteligentnym, odważnym psiakiem, który szybko się uczy. Zna komendy takie jak „siad” czy „łapa”. W kojcu załatwia się głównie w jednym miejscu. Być może w domu szybko nauczyłaby się zachowywać czystość. Jej pielęgnacja nie jest ciężka, bez problemu poddaje się szczotkowaniu, chociaż nieraz ma problem, aby ustać wtedy w jednym miejscu.

Pod puszystą sierścią Afery kryje się raczej zdystansowany psiak. W kontaktach z ludźmi nie jest zbyt wylewna, nie zależy jej na zbytnim okazywaniu uczuć czy przytulaniu. Na jej zainteresowanie i zaufanie trzeba sobie zasłużyć. Jest raczej stonowana, jej radość można zauważyć zbliżając się do kojca ze smyczą, kiedy wie, że wyjdzie na spacer. Wykonuje wtedy taniec szczęścia i podskakuje tak wysoko jak tylko potrafi. Nie należy do psów, które od razu zaczną bawić się z drugą osobą, przytulać czy pozwalać na długie pieszczoty. Do tego wszystkiego potrzebuje trochę czasu, aby oswoić się z człowiekiem, poznać go i zaprzyjaźnić się z nim. Zdecydowanie warto jednak popracować nad tą relacją, by zyskać cudownego i radosnego towarzysza na całe życie.

Afera szuka człowieka, który będzie z nią na dobre i na złe i jej nie zawiedzie po raz kolejny. Najlepiej aby była to rodzina aktywna, która zapewni jej dużo ruchu, którego potrzebuje. Na pewno będzie świetną towarzyszką podczas długich, pieszych wycieczek czy podczas biegania. Jednocześnie musi mieć opiekuna konsekwentnego, który zrozumie jej potrzeby i jasno postawi granice. Afera zdecydowanie ma w sobie duży potencjał, mamy nadzieję, że ktoś go w końcu zauważy. Przed nią jeszcze wiele lat życia, oby nie musiała spędzać ich w schroniskowym kojcu, w którym już i tak znajduje się za długo. Czy ktoś podaruje jej dom, który będzie jej azylem, miejscem odpoczynku i zabaw, gdzie będzie mogła w końcu cieszyć się życiem? Czy będzie warto? Jesteśmy tego pewni.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!