Przejdź do treści

Bagira

Sunia w typie ON’ka poszukuje odpowiedzialnego domu


Data przyjęcia do schroniska: 08-10-2021
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 1 rok
Stosunek do ludzi: różny
Stosunek do innych psów: Pozytywny

Opiekunką Bagiry jest Roxana Jurkiewicz.


Dodatkowe informacje oraz kontakt w sprawie adopcji: Roxana  (tel. 692 524 568), Joanna (tel. 660 437 625)

Wirtualną Psi-jaciółką Bagiry jest Nina Książkiewicz.Bagira prosi o szansę…

Adopcja możliwa tylko dla osób doświadczonych i/lub przy współpracy z behawiorystą!

Bagira jest sunią w typie owczarka niemieckiego krótkowłosego. Niech nie zwiedzie was jej uroda, zdecydowanie jest ona bardzo mądrym i bystrym psem, ale potrafi także pokazać charakterek. Jak wyglądały jej poprzednie miesiące życia? Bagira mieszkała w niewielkim kojcu, a jej głównym zajęciem w ciągu dnia było bieganie po dużym, ogrodzonym obszarze i pilnowanie terenu. Pozostawiona sama sobie nie była przywiązana do człowieka i nie okazywała chęci współpracy. Byli właściciele nie mieli dla niej wystarczająco dużo czasu i nie mogli poradzić sobie z jej charakterem, dlatego w końcu trafiła do schroniska. 

Bagira jest psem, który przebywając w kojcu zdecydowanie nie robi dobrego pierwszego wrażenia. Z reguły rzuca się na kraty głośno szczekając, gdy widzi nieznane sobie osoby, czym zraża do siebie wielu ludzi przyjeżdżających do schroniska. Natomiast są to tylko pozory, bo sunia poza schroniskowym kojcem, gdy ma szansę w końcu z niego wyjść, zmienia się nie do poznania. Kiedy tylko widzi smycz, jej ogonek się uruchamia a jej szczęście nie ma końca. Czasem jeszcze przejawia szczenięce zachowania i po wyjściu z kojca zdarza jej się gryźć smycz, ale to wszystko jest wynikiem długotrwałego siedzenia za kratami. Wolontariat odbywa się dwa razy w tygodniu, dlatego Bagira ma w sobie pełno energii, którą próbuje w taki sposób rozładować. Nasza sunia po prostu potrzebuje kogoś, kto z nieokiełzanego szczeniaka pozwoli zamienić jej się w dostojną psią damę. Natomiast Bagira podczas spaceru szybko się uspokaja. 

Na początku spaceru zdarza jej się mocno ciągnąć na smyczy, szczególnie gdy widzi inne psy przed sobą, z którymi chciałaby się przywitać. Bagira inne psiaki po prostu uwielbia i bardzo chętnie nawiązuje psie przyjaźnie. Ładnie odnajduje się w mieście, ruch samochodowy nie jest jej straszny, bez problemu omija także pieszych czy rowerzystów. Chętnie przychodzi na zawołanie, gdy spaceruje z osobami które zna, a pomimo swoich rozmiarów i dużej siły, potrafi chodzić nawet przy nodze, gdy już trochę się uspokoi po wyjściu z kojca. 

Poprzednie życie Bagiry odcisnęło na niej piętno, co sprawiło, że wróciła z jednej adopcji. Bagira w głowie miała pilnowanie i bronienie terenu, tak jak robiła to od zawsze, dlatego przyszły opiekun musi mieć na uwadze to, że będzie czekało go trochę pracy nad sunią. Bagira ma mocny charakter, ale gdy człowiek nie okazuje lęku, jest pewny siebie i działa zdecydowanie, potrafi być spokojna i opanowana. 

Bagira w schronisku, mimo początkowych problemów, pokazała się z dobrej strony. W pełni zaakceptowała opiekunkę z którą potrafi współpracować, zaprzyjaźniła się z paroma osobami, z którymi bawi się już swobodnie i rozdaje im buziaki. Zna podstawowe komendy takie jak „siad” i „łapa”, a ma w sobie potencjał na jeszcze więcej. Wiemy, że gdy Bagira już kogoś pokocha i w 100% zaakceptuje, to jest to relacja na całe życie. 

Dla Bagiry szukamy osoby konsekwentnej i znającej potrzeby rasy, która „nie da sobie w kaszę dmuchać” i postawi jej jasne granice. Sunia potrzebuje dużo ruchu i spacerów, bierzemy pod uwagę aby zamieszkała na zewnątrz. Na pewno odnajdzie się z osobą aktywną, której będzie mogła towarzyszyć podczas długich, pieszych wycieczek. Zdecydowanie jej przyszły dom musi być bez dzieci, które nie są przez nią tolerowane. Wiemy, że gdy Bagira trafi na osobę idealną dla siebie, będzie cudownym psem, który odwdzięczy się opiekunowi bezwarunkową miłością, a życie takiej rodziny stanie się dużo lepsze i pełniejsze.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!