Przejdź do treści

Kobi

Szczeniak kolejny raz za kratkami..


Data przyjęcia do schroniska: 17-08-2021
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 8 miesięcy
Stosunek do ludzi: różny
Stosunek do innych psów: pozytywny


Opiekunką Kobiego jest Roxana Jurkiewicz.


Dodatkowe informacje oraz kontakt w sprawie adopcji: Roxana (tel. 692 524 568), Arleta (tel. 784 693 755)

Wirtualnym Psi-jacielem Kobiego jest Krzysztof Książkiewicz.Kobi prosi o szansę..

Adopcja możliwa tylko dla osób doświadczonych i/lub przy współpracy z behawiorystą!

Kobi to średniej wielkości mieszaniec, o nieograniczonych pokładach energii, uwielbia się bawić i biegać. Długie spacery są dla niego idealną formą rozrywki, chodzi zarówno na obroży jaki i szelkach. Choć na to nie wygląda, jest to dość silny pies, który czasami potrafi pociągnąć. Z tego powodu, przyszły opiekun Kobiego powinnien być osobą, która będzie w stanie sobie z nim poradzić oraz poświęcić swój czas, aby odpowiednio go wyszkolić. 

Jego stosunek do innych psów w większości przypadków jest pozytywny, jednak z ludźmi bywa różnie. Z początku jest on raczej nieufny w stosunku do nowo poznanych osób i stara się je odstraszyć głośnym szczekaniem. Wystarczy jednak odrobina chęci i pracy, aby go do siebie przekonać, a stanie się on wiernym i niezastąpionym towarzyszem. Kobi ma również tendencję do niszczenia różnych rzeczy, najprawdopodobniej wynika to jednak z braku możliwości spożytkowania energii, gdy jest on zamknięty w kojcu. Dlatego tak ważne jest, aby przyszły opiekun miał możliwość poświęcania mu odpowiedniej ilości czasu. 

Nieustraszony psiak w żaden sposób nie stroni również od wody, dlatego też kąpiele nie powinny stanowić najmniejszego problemu, a jedynie kolejną formę rozrywki. Kobi w towarzystwie stałych opiekunów jest bardzo przyjazny i stale domaga się pieszczot, to naprawdę wyjątkowy pies, któremu potrzeba jedynie odpowiedniego towarzysza, który da mu szansę i odpowiednio go poprowadzi.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!