Przejdź do treści

Nemo

Niepotrzebny, więc się pozbyto.


Data przyjęcia do schroniska: 18-05-2021
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 3 lata
Stosunek do ludzi: pozytywny
Stosunek do innych psów: pozytywny
Opiekunką Nemo jest Oliwia Zawadzka.


Dodatkowe informacje oraz kontakt w sprawie adopcji: Oliwia (tel. 514 660 935), Julia (tel. 795 199 431)

Wirtualnym Psi-jacielem Nemo jest Darek Żachowski.Nemo prosi o szansę..

Poznajcie NEMO! Psiaka o nieziemskiej urodzie, który od prawie 3 miesięcy rozgląda się za nowym domem.

 Pierwsze dni w schronisku nie były dla niego łatwe, chował się w kącie, był bardzo wystraszony. Kompletnie nie umiał chodzić na smyczy, tylko kręcił się na niej w kółko. Podejrzewamy że mógł wieść żywot łańcuchowca, na co wskazywała m.in. obroża w jakiej do nas przyjechał.

 W tej chwili patrząc na niego nie możemy uwierzyć w zmianę, która w nim zaszła! To zupełnie inny psiak. Początkowo nie szukał kontaktu z człowiekiem, na spacerach szedł przed siebie nie zwracając uwagi na osobę prowadzącą smycz, teraz sam podchodzi i prosi o głaski. Na wybiegu cieszy się, skacze z radości i zaczepia do zabawy wolontariuszy. Przez ostatnie tygodnie bardzo się otworzył! Jednak w stosunku do obcych osób bywa początkowo troszkę nieufny, szczególnie do mężczyzn. Podchodzi, daje się pogłaskać i się cieszy, ale zdarza mu się zachwywać dystans. Wiemy, że to wszystko mija, gdy daną osobę lepiej pozna i wtedy pokazuje swój cudowny charakter. 

Spacery z Nemo są bardzo przyjemne. Gdy wie, że zaraz wyjdzie z kojca, wesoło wita opiekunkę a jego ogonek radośnie chodzi w oby dwie strony. Pięknie opanował chodzenie na smyczy, niestraszny mu ruch uliczny: samochody, rowery a nawet traktor nie robią na nim kompletnie wrażenia.

 A jak wygląda kontakt z Nemo z innymi psiakami? Tutaj także nie ma z nim żadnych problemów. Uwielbia inne psy, nie ważne czy małe czy duże, na każdego się cieszy lub reaguje neutralnie. Nie wykazuje do żadnego agresji, nawet gdy ten pierwszy go zaczepia.

 Tylko nie dajcie się zwieść jego uroczemu pyszczkowi, bo Nemo potrafi pokazać ząbki! Są sytuacje, za którymi jeszcze nie do końca przepada, takie jak np. podnoszenie łap gdy zaplącze się w nie smycz. Jest to oczywiście rzecz do wypracowania, kwestia czasu i nie powinno być z tym już większego problemu. 

Nemo jest naprawdę świetnym, bardzo proludzkim psem. Gdy już kogoś dobrze pozna, to nie odstępuje tej osoby ani na krok, pragnie mieć z nią jak najbliższy kontakt i prosi o pieszczoty. Choć do obcych bywa nieufny, na pewno ciepły dom i otwarte serce człowieka pomoże mu się jeszcze bardziej otworzyć. Czekamy aż ktoś zechce mu to wszystko podarować.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!