Przejdź do treści

Bąbel

Szczeniak po wypadku…


Data przyjęcia do schroniska: 02-03-2022
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: rok
Stosunek do ludzi: pozytywny/ bojaźliwy
Stosunek do innych psów: pozytywny
Bąbel przebywa aktualnie w domu tymczasowym  we Wrześni.


Dodatkowe informacje oraz kontakt w sprawie adopcji: Roxana (tel. 692 524 568), Karolina (tel. 669 809 565)

Wirtualną Psi-jaciółką Bąbla jest Anna Skoczyńska.Bąbel prosi o szansę..

Bąbel to ok 1.5 roczny pies, który można powiedzieć, że „oszukał przeznaczenie”. 

Został znaleziony w rowie z ciężkimi obrażeniami prawdopodobnie po potraceniu przez samochód. Nie wiemy ile dokładnie tam leżał, ale z pewnością bardzo cierpiał. Bąbelek miał przetrąconą i oderwaną od kręgosłupa miednicę, złamanie trzonu kości biodrowej, złamanie kości krzyżowej i wiele innych obrażeń. Przeszedł poważną operację i ze szpitala trafił prosto do domu tymczasowego celem przeprowadzenia bolesnej rehabilitacji. 

Podczas pobytu w domu tymczasowym okazało się, że obrażenia fizyczne to nie wszystko. Bąbelek bardzo bał się ludzi, nawet tych, których już dobrze poznał. Bał się nowych sytuacji, dźwięków, przedmiotów w rękach opiekunów, podniesionego tonu głosu, praktycznie wszystkiego. Można z tego wnioskować, że jego dotychczasowe życie z człowiekiem nie było usłane różami… Dwa miesiące zajęło mu, by na nowo zaufać człowiekowi. 

W tej chwili jest psem bardzo wesołym, biega, skacze, a przeszłości po nim w ogóle nie widać. Czasem po długich zabawach i harcach z psami i kotami lekko utyka na prawą nogę, ale jest to praktycznie niezauważalne. 

Szukamy dla niego domu, w którym są dzieci, koty i inne zwierzęta, gdyż bardzo je kocha i to one pomagają mu w trudach codziennego życia. Bąbel najlepiej czuje się w swojej klatce kennelowej i to właśnie w niej spędza sporo czasu. Traktuje ją jako swój azyl, budę i to ona daje mu poczucie bezpieczeństwa. Swoje potrzeby załatwia na zewnątrz, ale czasem w chwili strachu zdarza mu się trochę popuścić. Jest małym szkodnikiem i dzięki temu uczy domowników porządku i czystości. Należy pamiętać, by nie zostawiać na podłodze butów, zabawek i osobistych przedmiotów, bo lubi je zanosić do swojego azylu i rozkładać na części pierwsze. Poza tym ładnie chodzi na smyczy, ale czasem się zatrzymuje, gdyż boi się jeszcze nowych miejsc. Nowo poznane osoby traktuje z dystansem, lecz po chwili daje się im już bez problemu głaskać. 

Bąbelek szuka opiekunów, którzy będą kontynuować dotychczasową pracę z nim i pokazywać mu, że nie musi się już obawiać człowieka. Powoli przekonuje się, że z opiekunem może być miło i ciekawie. Jest też z niego straszny łasuch, lubi jeść wszystko i jest bardzo przekupny, dzięki czemu udaje się go przekonać do trudnych dla niego zadań.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!