Przejdź do treści

Rocky

W poszukiwaniu swojego człowieka…


Data przyjęcia do schroniska: 11-01-2022
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 1,5 roku
Stosunek do ludzi: różny
Stosunek do innych psów: różny

Opiekunem Rocky’ego jest Jakub Sypniewski.


Dodatkowe informacje oraz kontakt w sprawie adopcji: Benita (tel. 600 116 007), Roxana (tel. 692 524 568)

Wirtualnym Psi-jacielem Rocky’ego jest Timon P.Rocky prosi o szansę..

Adopcja możliwa tylko dla osób doświadczonych i/lub przy współpracy z behawiorystą!

Kochani! Pomóżcie! Rodzina z prawdziwego zdarzenia pilnie poszukiwana! Mały Rocky czeka w schronisku na nowy dom… Chłopak trafił pod naszą opiekę na początku stycznia 2022 roku, ma niewiele ponad 2 lata.

Z relacji byłej właścicielki powodem oddania psa było ugryzienie dziecka. Nie znamy szczegółów tej sytuacji. Wiemy natomiast, że Rocky mieszkał z rodziną od szczeniaka. To nie jego wina, że ma pewne braki wychowawcze. Pobyt w schronisku niestety źle na niego wpływa, zamknięty w czterech ścianach, pozbawiony kontaktu z człowiekiem tęskni, płacze, jest rozdrażniony, drapie łapkami, ma otarty do krwi nosek. Nie rozumie dlaczego został porzucony.

Rocky w schronisku w porównaniu do pierwszych dni bardzo się zmienił. Początkowo chował się w kąt, pokazywał ząbki, nie chciał kontaktu, dziś widząc swoich wolontariuszy cieszy się, merda radośnie ogonkiem, podskakuje, uwielbia spacery, z których niechętnie wraca… To jeszcze dzieciak, skrzywdzony, opuszczony…

Szukamy dla niego przede wszystkim odpowiedzialnego domu, bez małych dzieci. Rocky potrzebuje świadomych opiekunów, którzy nie boją się wyzwań i poświęcą mu czas, wprowadzą zasady i cierpliwie będą go uczyć dobrych psich manier. Przede wszystkim jak zachowywać się w sytuacjach stresowych, gdyż Rocky zna póki co, jedno rozwiązanie: „będę pokazywał zęby, żeby się obronić…”.

Rocky to mały psiak! Waży ok. 7-8kg. Ma niewiele ponad rok. Całe życie mieszkał w domu. Z całych sił wierzymy, że właśnie ktoś taki gdzieś tam na niego czeka…

Zadzwoń, zapytaj, przyjdź, poznaj małego przyjaciela…

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!