Przejdź do treści

Lusia

Fala nieszczęścia w ciągu jednego wieczoru.


Data przyjęcia do schroniska: 16-10-2021
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 1 rok
Stosunek do ludzi: pozytywny
Stosunek do innych psów: różny
 Lusia przebywa aktualnie w lecznicy i jest poddawana rehabilitacji.


Dodatkowe informacje oraz kontakt w sprawie adopcji: Arleta (tel. 784 693 755), Julia (tel. 795 199 431)

Wirtualną Psi-jaciółką Lusi jest Martyna Kozłowska.


Lusia prosi o szansę..

DOM DLA NIEPEŁNOSPRAWNEGO PSA?
Otóż tak, głęboko wierzymy, że bez względu na to, czy Luśka kiedyś ruszy nogami czy nie, doczeka się swojego domu: pańci, pańcia, a może również czworonożnych kumpli.
15 października Lusia została znaleziona na ulicy, potrącona przez samochód. Sprawca nawet nie wyszedł z samochodu, po prostu pojechał dalej, jakby nic się nie stało. Zostawił ją na pewną śmierć. Na szczęście znalazła się przypadkowa osoba, która uratowała Lusi życie i zawiozła ją do lecznicy.
Właściciel po Lusię się nie zgłosił. Nikt jej nie szuka, nie interesuje się, co się z nią dzieje… nie wiemy, jakie dotychczas miała życie.
Pies ma sparaliżowaną tylną część ciała, obecnie jest po operacji kręgosłupa, ma założone wkręty, co pomogło go ustabilizować. Nie wiadomo z całą pewnością, czy ma przerwany rdzeń, istnieje jednak takie podejrzenie.
Lusia po wypisaniu ze szpitala będzie odbywała intensywną rehabilitację w ośrodku terapeutycznym.
Na ten moment nie wiadomo jak zareaguje na rehabilitację, czy wróci jakaś część czucia, czy też nie. Będziemy Lusi dobierać wózek inwalidzki, dzięki któremu będzie mogła przemieszczać się i żyć jak inne psy.
Lusia jest cudownym, uśmiechniętym psem. Z godnością znosi wszystkie czynności medyczne, które są na niej wykonywane. Próbuje poruszać się na przednich łapkach. Ma duży apetyt. Świadomie oddaje kał. Trzeba jej pomasować brzuch, by pomóc jej oddać mocz, można jej zakładać pieluchę lub po prostu kłaść na podkłady higieniczne.
Liczymy na to, że rehabilitacja mocno jej pomoże, nawet, jeśli nie będzie już nigdy o własnych siłach biegać, to przygotuje ją fizycznie do przemieszczania się o dwóch przednich łapach, a także za pomocą wózka.
Oferujemy wsparcie na każdym etapie leczenia Lusi, szukamy domu, dla którego niepełnosprawny pies będzie takim samym psem jak każdy inny, kochanym i zadbanym.
Luśka jest średnim psem o miłym usposobieniu, ani razu nie wykazała agresji nawet w tak trudnej sytuacji, w jakiej się znalazła.
Bardzo, bardzo prosimy o dom dla tego psa. W schronisku nie ma najmniejszych szans na przetrwanie, prowadzimy ogromną walkę o jego godne życie. Ten pies dość się już nacierpiał, jeszcze wiele pracy i nauki przed nim, ale bardzo wierzymy, że to wszystko ma sens.
Lusia pomimo tragedii, która ją spotkała, odnajduje wokół siebie samych dobrych ludzi. Wszyscy chcą o nią walczyć, jej stan zdrowia był konsultowany z wieloma specjalistami.
Przyszło zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem – LUSIA PILNIE SZUKA DOMU.
Czy możesz jej go ofiarować?
Miejsce na mapie nie ma znaczenia, odezwij się, jeśli uważasz, że to właśnie Lusi brakuje w Twoim domowym stadzie!

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!