Przejdź do treści

Kendi

Dzikusek powoli wychodzi na prostą


Data przyjęcia do schroniska: 17-07-2021
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 3 lata
Stosunek do ludzi: bojaźliwy
Stosunek do innych psów: różny
Opiekunką Kendi jest Karolina Torzewska.


Dodatkowe informacje oraz kontakt w sprawie adopcji: Karolina (tel. 669 809 565), Julia (tel. 795 199 431)

Wirtualną Psi-jaciółką Kendi jest Beate Sommerfeld.Kendi prosi o szansę..

Malutka Kendi, nasza Matka Wariatka, największa panikara, charakterna dziewczyna i wieeeelka kupa strachu. Szukamy domu, który wynagrodzi jej całe zło, które spotkało w życiu.

Czy Kendi może liczyć na cud?

Kendi trafiła do nas z trójką swoich malutkich dzieci, znaleziona w rowie, w rurze odprowadzającej wodę w jednej z pobliskich wiosek. Z informacji od mieszkańców wiemy, że już od dobrych kilku miesięcy błąkała się w okolicy. Zapewne przeganiana z każdej strony zupełnie straciła zaufanie do człowieka. Od pierwszego spotkania dawała nam do zrozumienia, że mamy się trzymać od niej z daleka i nie chce z nami żadnego kontaktu. Pokazywała zęby, kąsała przy każdej próbie dotyku. Dziś wiele się nie zmieniło, poza tym, że swoje dzieci już odchowała. Nadal wita wszystkich przeraźliwie piskliwym szczekaniem, człowiek to dla niej największe zło. Nawet nie chcemy myśleć o tym co ją w życiu spotkało.

Daliśmy jej na imię Kendi, bo mimo całej złości i strachu, które kryje w sobie jest przesłodka. Bardzo mocno wierzymy w to, że na jej drodze stanie wreszcie osoba, która nauczy ją, że człowiek to nie tylko zło. Na tę chwilę przy każdej próbie bliższego kontaktu, pogłaskania, dotknięcia, zapięcia smyczy reaguje wielką paniką, załatwia się pod siebie, próbuje kąsać, nie gryźć, jedynie ostrzegawczo pokazuje ząbki, chwyta i puszcza. Nie robi przy tym wielkiej krzywdy, ale jednak osoba, która się jej boi z pewnością odpuszcza.

Szukamy dla niej domu bez dzieci. Bardzo cierpliwych, konsekwentnych i doświadczonych opiekunów. Najlepiej, gdyby mogła zamieszkać z drugim psem, przy którym szybciej zrozumie, że człowiek może być 'fajny’. Kendi potrzebuje przede wszystkim spokoju, więc łatwiej będzie się jej odnaleźć w spokojnej okolicy. Nie potrafi jeszcze chodzić na smyczy, raczej spaceruje własnymi ścieżkami. Musi być bardzo dobrze zabezpieczona na zewnątrz, szelki + obroża, ponieważ na pewno wykorzysta każdą okazję by zwiać. Prawdopodobnie nie potrafi zachowywać czystości w domu. Przeraźliwie szczeka, gdy próbuje kogoś 'odstraszyć’, więc przy wrażliwych sąsiadach może to być uciążliwe.

Kendi jest psem miniaturką, waży około 4kg. Może mieć max 1,5-2 lata. Do tej pory nic dobrego ją w życiu nie spotkało, czas to zmienić! Wiemy jak trudno będzie znaleźć dom dla takiego psa, mimo wszystko liczymy na cud.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!