Przejdź do treści

Dora

Staruszka odebrana interwencyjnie szuka nowego domu..


Data przyjęcia do schroniska: 05-03-2021
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 10 lat
Stosunek do ludzi: pozytywny
Stosunek do innych psów: neutralny
Dora nie ma jeszcze opiekuna.


Dodatkowe informacje oraz kontakt w sprawie adopcji: Karolina (tel. 669 809 565), Magda (tel. 785 532 837)

Wirtualnymi Psi-jaciółmi Dory są Ilona Balcerska i  Wojciech Gajda.Dora prosi o szansę..

Dora po zabiegu potrzebuje domu!

Dora to sunia w typie owczarka niemieckiego – nazywana przez nas pieszczotliwe Dorotką. Trafiła do schroniska kilka tygodni temu z ogromnym guzem na brzuchu, z którego sączyła się krew. Podejrzewamy, że została przez nas zabrana w ostatniej chwili zanim guz zdążył całkowicie pęknąć. Dora już kilka dni po tym jak trafiła do schroniska miała wykonany zabieg usunięcia nieproszonego intruza. Po wycięciu okazało się, że guz ważył ponad kilogram! Jak długo musiał rosnąć? Jak długo nikt nie reagował? Takie rzeczy nie dzieją się w dzień czy tygodnie. Guz musiał rosnąć od miesięcy lub nawet lat. Po zabiegu wszystko było w porządku, niestety po kilku dniach zauważyliśmy, że tylna łapka jest cała spuchnięta, a Dora ma problemy z podnoszeniem się i stawaniem na tej łapie. Sunia trafiła ponownie do weterynarza, gdzie okazało się, że w okolicy rany zbiera się ropa. Założono sączek, by odprowadzić zalegającą ropę. Dora dostała zastrzyki, antybiotyk i jest pod codzienną kontrolą.

Niestety warunki w schronisku nie sprzyjają gojeniu się rany i nie przyśpieszają powrotu do zdrowia. Mimo, że Dora przebywa cały czas w separatce nie są to super sterylne warunki. Dorka potrzebuje dobrej opieki, częstszych zmian opatrunków, ubranek pozabiegowych, które w schronisku szybciej się brudzą. Co najważniejsze powinna być w ciepłym, czystym miejscu.

Dora nie jest już najmłodsza. To dostojna seniorka, które może mieć nawet około 10 lat. Lubi spokojne spacery i drapanie za uszkiem. Jest w pełni obsługiwalna, pozwala sobie zrobić wszystko. Zdarza jej się jedynie bronić zasobów. Może to wynikać z tego, że trafiła do nas bardzo chuda, dlatego teraz gdy jedzenia jej nie brakuje stara się go bronić za wszelką cenę, a wszelkie smakołyki połyka w mig, razem z dłonią która je podaje. Poza tym to urocza seniorka, która uwielbiam wciskać pyszczek w ręce opiekuna i nadstawiać się do głasków.

Poszukiwany dom bez małych dzieci.

Potrzebujemy dla Dory chociaż domu tymczasowego.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!