Przejdź do treści

Szary

Całe życie na uwięzi..


Data przyjęcia do schroniska: 06-02-2021
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 4 lata

Stosunek do ludzi: pozytywny
Stosunek do innych psów: pozytywny

Szary nie ma jeszcze opiekuna.


Dodatkowe informacje oraz kontakt w sprawie adopcji: Karolina (tel. 669 809 565), Katarzyna (tel. 507 435 022)

Wirtualną Psi-jaciółką Szarego jest Emilia.Szary prosi o szansę..

Są takie psy, które dopiero w schronisku poznają, że świat może być spoko… że człowieki są fajne, że w sumie to można im oblizać pyska i nawet będą się z tego cieszyć, że spacer to przecież najlepsza wyprawa na świecie.

Jednym z takich psów jest Szary. Chłopak zawitał do nas już jakiś czas temu, nie był sam… Miał świerzb. Wyglądał… okropnie, wręcz paskudnie. Łysiejące place na skórze, wytarta sierść. Strach przed dotykiem, strach przed smyczą, strach przed wyjściem z kojca, w którym poczuł się bezpiecznie. To wszystkim tylko dodawało mu lat… Szary na pierwszy rzut oka wyglądał na starszego psa. Był zniszczony i zaniedbany.

BYŁ.

W ciągu zaledwie kilku tygodni chłopak zmienił się nie do poznania. Pokonał swój strach. Mimo, że początkowo przy każdej próbie wyjścia z kojca starał się ukryć w najdalszym kącie budy, przy odrobinie cierpliwości, dużej ilości karmy i głasków dał się przekonać, że poza jego 'kwadratem’ też może być super, a nawet lepiej. Z każdym spacerem stawał się coraz odważniejszy, a dziś wita każdego radośnie merdając ogonkiem i nadstawiając mordkę do głaskania. Smyczy, zakładanie szelek, kilometry spacerów już mu niestraszne. Szary fajnie dogaduje się z innymi psami, a jego najlepszym kumplem jest Barry, z którym na wybiegu mogą szaleć godzinami.

Również wizualnie chłopak bardzo się zmienił. Jego skóra została wyleczona, sierść odrosła, a co najważniejsze z jego pyszczka nie znika uśmiech. Poważnie! On cały czas cieszy mordkę. To ogromny sukces dla niego i dla nas. Wspaniale przyglądać się takim przemianom, gdy z wielkiej boidupki psiak staje się wesołym, wdzięcznym dzieciakiem.

Kochani! To nie jest zwykły, szary burek. Pies, jak pies. Nie, nie. Szary to psiak, który zasługuje na wspaniały dom, którego do tej pory nie miał. Na pewno ma jeszcze pewne 'braki’ w wychowaniu, bo przecież nie można nadrobić całego życia w kilka tygodni. Ale patrząc na to jak szybko nam zaufał i jakie zrobił postępy jesteśmy przekonani, że przy odrobinie cierpliwości i ogromie miłości w niedługim czasie stanie się najlepszym przyjacielem dla swojej rodziny.

Jego wiek trudno określić, gdy trafił do schroniska wyglądał na co najmniej 8 lat, dzisiaj na pewno można mu sporo odjąć. Wyglądem przypomina raczej około 4-latka, a zachowaniem skrzywdzonego dzieciaka, który uczy się świata na nowo i doskonale mu to wychodzi.

Szaruś akceptuje dzieci, do tego stopnia, że bywa dla nich wylizywaczem twarzy. Może zamieszkać z drugim psem, a cudem byłoby gdyby znalazł wspólny dom razem ze swoim kumplem Barrym.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!