Przejdź do treści

Bolt


Data przyjęcia do schroniska: 08-12-2017
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 3 lata
Stosunek do ludzi: pozytywny
Stosunek do innych psów: pozytywny

Opiekunką Bolta jest Joanna Wydra.


Dodatkowe informacje oraz kontakt w sprawie adopcji: Joanna (tel. 660 437 625), Łukasz (tel. 660 438 432)

Wirtualnymi Psi-jaciółmi Bolta jest Martyna, Blady i Azulka oraz Daria Durczak.Nieudana adopcja i powrót do schroniskowego kojca…

Kochający ludzi i dzieci, łagodny, radosny, akceptujący inne psiaki. Taki właśnie jest Bolt! To jest po prostu psi ideał. A mimo tego spędza w schronisku już 4 lata. Czy to tylko dlatego, że nie przypomina żadnego „rasowca”, a jest jedynie zwykłym kundelkiem jakich sporo? Dla nas jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju i wierzymy, że ktoś jeszcze ujrzy w nim to co wszyscy wolontariusze. Bo obok Bolcia nie da się przejść obojętnie, swoim uśmiechniętym pyszczkiem zaprasza wszystkich do swojego kojca gdzie nadstawia dupkę i pyszczek do głaskania. 

Bolt nie jest już najmłodszy, może mieć około 7 lat, ale tak naprawdę wiek to tylko liczba, z której Bolciu nic sobie nie robi. Z zachowania jest to wieczny szczeniaczek – energiczny, cały czas zadowolony i wesoły. Uwielbia bieganie czy pływanie w pobliskiej rzeczce. Na pewno będzie świetnym towarzyszem do długich spacerów. W schronisku zdarza mu się na nich początkowo ciągnąć, lecz nie ma się co dziwić, gdy wychodzi na nie tylko dwa razy w tygodniu. 

Słowa które idealnie opisują Bolta to pozytywnie zakręcony wariat, który cieszy się z każdego, nawet najmniejszego kontaktu z człowiekiem. Żaden inny psiak nie skacze tak wysoko i radośnie jak on na widok innych osób. Poza tym rzeczą, która go charakteryzuje, jest miłość do wody w każdej postaci, uwielbia się w niej bawić, wygłupiać i oczywiście pływać. Na spacerach każda kałuża jest przez niego zaliczona.

 Jeśli chodzi o jego stosunek do innych psiaków to możemy go uznać za jak najbardziej pozytywny. Nie ważne czy ma do czynienia z malutkim szczeniakiem czy ogromnym psem, Bolt na każdego się cieszy. 

Zapytacie pewnie co taki pozytywny psiak nadal robi w schronisku? Boltowi ktoś dał już kiedyś szansę na dom, myśleliśmy że w końcu czeka go raj, jednak cieszył się nim zaledwie 3 miesiące. Jest to psiak kochający ludzi i pragnący z nimi kontaktu, a niestety w poprzednim miejscu zamieszkania nie miał go prawie w ogóle i pozostawiony był sam sobie. Trudno się dziwić, że w takim wypadku szukał sobie zajęcia dzięki któremu mógłby spożytkować energię i uciekał. Po trafieniu kolejny raz do schroniska, opiekunowie już nie chcieli go odebrać. Może to i lepiej, bo wierzymy, że kolejny dom będzie już tym właściwym. Nie możemy go znowu zawieść.

 Jeśli pomyśleć o sytuacji w której znajduje się Bolt, możemy zauważyć, że jest ona bardzo przykra. Psiak kochający ludzi i spragniony ich towarzystwa – siedzi samotnie całymi dniami, zawsze chętny do spacerowania – zamknięty jest w malutkim kojcu. Jak to się dzieje że nikt go nie chce? Bolciu jest kolejnym fajnym psiakiem marnującym najlepsze lata życia za kratami. Świetnie odnajdzie się u aktywnej rodziny, może zamieszkać z innym psiakiem czy dziećmi. Jedyna jego wada to ucieczki, na które będzie trzeba zwrócić szczególną uwagę. Nie chcemy aby Bolt próbował korzystać ze zwiedzania okolicy bez towarzystwa opiekuna. 

Bolt w czasie gdy był chory znajdował się w schroniskowej separatce, w której zachowywał czystość, w kojcu załatwia się w jednym miejscu, więc możemy podejrzewać, że w nowym domu szybko opanowałby tę umiejętność.

Uwierzcie, że nie ma w schronisku psa o cudowniejszym charakterze. Bolt od kilku lat z utęsknieniem czeka na nowy dom, wierzymy, że przyszły właściciel na pewno nie pożałowałby tej decyzji, tylko zyskałby wiernego kompana i przyjaciela na całe życie. Czy znajdzie się ktoś, kto odmieni jego smutny, schroniskowy los i pokaże mu jak wygląda prawdziwy dom? Jeśli nie możesz tego zrobić, to prosimy, chociaż udostępnij ten post. Wierzymy, że dojdze on do osoby, która zauważy w Bolcie coś wyjątkowego, będzie chciała go bliżej poznać i dać mu szansę.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!