Przejdź do treści

Balto

Balto szuka nowego domu!


Data przyjęcia do schroniska: 27-09-2022
Wiek określony (w przybliżeniu) w dniu przyjęcia: 9 lat
Stosunek do ludzi: Bojaźliwy
Stosunek do innych psów: Pozytywny

Opiekunką Balto jest Barbara Śmidowicz.


Dodatkowe informacje oraz kontakt w sprawie adopcji: Benita (tel. 600 116 007), Arleta (tel. 784 693 755)

Wirtualnym Psi-jacielem Balto jest Adam.Balto prosi o szansę

Balto ma za sobą ciężką przeszłość. Odebrany został interwencyjnie wraz z 2 innymi suczkami i szczeniakami. Wszystkie psy przyjechały do nas strasznie zalęknione, jako małe „dzikuski” bez odpowiedniej opieki, obecności człowieka, z problemami skórnymi.

Balto przez dobre 2 tygodnie nie wychodził z budy, bał się człowieka, tego że coś mu się złego z jego strony stanie. Psiak na terenie poprzedniego „domu” cały czas spędzał na łańcuchu, nie miał nawet szansy ruszyć się na więcej niż metr. Z tego względu miał mocno powykrzywiane łapki, ale! Balto dochodzi do siebie w schronisku, odpowiednie jedzenie, pierwsze w życiu spaceru i psiak zmienił się nie do poznania! Wygląda powoli coraz lepiej, a mimo że nadal jeszcze nie do końca ufa człowiekowi, wszystko idzie w dobrym kierunku i psiak robi naprawdę spore postępy. Jesteśmy dobrej myśli. Do szczęścia brakuje mu już tylko prawdziwego domu.

Mimo że u nas w schronisku Balto ma szansę na nowo odżyć, zdecydowanie ma lepsze warunki niż poprzednio, nie jest to prawdziwy dom. Takiego jeszcze w życiu nie zaznał, a my mamy misję aby to zmienić. Dlatego zachęcamy do poznania naszego podopiecznego. Może on jeszcze nie skacze z radości na widok człowieka, ale mimo tego jest bardzo łagodny i przyjacielski. Warto dać mu tę szansę, prosimy o nią.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna!