Miniona sobota, 10 września 2016 r., należała do naszych podopiecznych. To właśnie dla nich zorganizowany został w Nowym Folwarku I Bieg Pomagam. Blisko 80 biegaczy wystartowało na dystansie 10 lub 5 km, by wspomóc mieszkańców schroniska. Wśród nich nie zabrakło członków Stowarzyszenia Psi-jaciel. Za przykładem naszej Prezes Sandry Nowakowskiej na dystansie 5 km pobiegli: Wiceprezes Roksana Jurkiewicz, Skarbnik Beatka Nowak oraz członkowie Magdalena Matysiak, Marta Krajniak i Marcin Hyżorek. Dystans 10 km, dla swego ukochanego Fafoła, pokonał Artur Raich. Oczywiście nie zabrakło nas na podium. W kategorii K20+ 1. miejsce zajęła Marta Krajniak, a 3. miejsce Magdalena Matysiak.
Bardzo dzielnie spisały się nasze psiaki, pokonując ze swoimi opiekunami trasę biegu. Bezdomniaczków reprezentowali: malutki Florek ze swoją ukochaną opiekunką Oliwią Szymkowiak, przesympatyczny Marian z Beatką Nowak oraz żywiołowy Lucjan z Roksaną Jurkiewicz. Wprawdzie krótkie łapeczki Florusia zmęczyły się najszybciej, ale dzielna Oliwia niosąc go na rękach, przekroczyła z nim linię mety. Nie jednemu kibicowi łezka pokulała się po policzku, widząc ten obraz i każdy poczuł wyjątkową więź, która łączy Oliwię z Florkiem. Wzruszył nas także Pan Ignacy Jagodziński, który mimo swego dojrzałego wieku, w kategorii 70+, dla psiaków pokonał 5 km w nordic walking.
Wszyscy uczestnicy Biegu – także psiaki – otrzymali wyjątkowe medale. Te zdobyte przez Mariana, Lucka i Florka, póki co zawisną na kratach schroniskowych kojców, ale mamy nadzieję, że już niedługo ich miejscem będą makietki w nowych wspaniałych domach, bo któż nie chciałby psiaka medalisty? Ufamy, że nie tylko nasze sportowe trio wzbudzi Państwa zainteresowanie, ale także inni nasi podopieczni, których możecie poznać odwiedzając schronisko.
To pierwsza tego typu impreza zorganizowana na rzecz schroniska, ale jesteśmy przekonani, że nie ostatnia. Byliśmy niezmiernie wzruszeni ogromnym zainteresowaniem uczestników Biegu naszymi podopiecznymi, którzy bardzo chętnie i licznie wzięli też udział w loterii, z której dochód w całości przekazany zostanie na schronisko. Wszyscy byli żywo zainteresowani zdjęciami psiaków umieszczonymi na przygotowanych plakatach i ulotkach. Zadawali sporo pytań i chętnie słuchali naszych schroniskowych opowieści.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że psiaki mają tylu wspaniałych przyjaciół. Wszystkim Państwu bardzo dziękujemy za udział w I Biegu Pomagam. Dziękujemy też sponsorom i każdemu, kto pomógł w organizacji Biegu.
Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Pana Tomasza Szymkowiaka i firmy Time4Run za podjęcie takiej inicjatywy i zaproszenie nas do współorganizacji. Współpraca z Panem Tomaszem była ogromną przyjemnością, a zaangażowanie Jego samego w przygotowanie Biegu przeogromne.